Mecze towarzyskie: Wisła remisuje z Zagłębiem

Piłkarze Wisły Kraków w towarzyskim spotkaniu zremisowali 1:1 z Zagłębiem Sosnowiec. Bramkę dla „Białej Gwiazdy” zdobył Marcin Jankowski, a wyrównał Łukasz Tumicz.

Rozgrywany w Myślenicach mecz sparingowy od początku należał do Wisły. Ich wysiłek został nagrodzony w 20 minucie, kiedy to piłkę po zagraniu Jovicia do pustej bramki skierował Jankowski. Goście swoją pierwszą szanse mieli po pół godzinie gry, jednak Dudek nie potrafił pokonać Mateusza Zająca. Do przerwy żaden zespół nie zdołał zmienić rezultatu i na przerwę to Krakowianie schodzili z jednobramkową zaliczką.

Zaledwie cztery minuty po wznowieniu gry do wyrównania doprowadził Tumicz. Od tego czasu sosnowiczanie kilka razy zagrażali bramce „Białej Gwiazdy”, ale ich strzały nie trafiały do celu. Wiślacy również mogli wyjść na prowadzenie, ale swoje okazje zmarnowali Cywka, Burliga oraz w doliczonym czasie gry Jankowski.