Mecze towarzyskie: Wysokie zwycięstwo Jagiellonii nad Stomilem

Jagiellonia Białystok pokonała Stomil Olsztyn 4:1 (3:0) w środowym spotkaniu towarzyskim rozegranym na bocznym boisku Stadionu Miejskiego w stolicy Podlasia.

Wynik rywalizacji otworzył Konstantin Vassiljev, który wpisał się na listę strzelców w 21. minucie. Estończyk skutecznie wykorzystał rzut karny podyktowany po faulu Janusza Bucholca na Piotrze Grzelczaku. Jeszcze przed przerwą podopieczni Michała Probierza dwukrotnie podwyższyli swoje prowadzenie. Obie bramki zdobył Przemysław Frankowski.

Po zmianie stron honorowego gola dla pierwszoligowego zespołu strzelił Rafał Remisz, który pokonał Krzysztofa Barana uderzeniem zza pola karnego. Wynik spotkania ustalił Jan Pawłowski. Zawodnik rezerw „Jagi” wykorzystał dogranie Karola Mackiewicza i skierował piłkę do pustej bramki.

****

Jagiellonia Białystok – Stomil Olsztyn 4:1 (3:0)
Bramki: Vassiljev 21 (k), Frankowski 24, 38, Pawłowski 74 – Remisz 68.

Jagiellonia: I połowa: Bartłomiej Drągowski – Łukasz Burliga, Sebastian Madera, Igors Tarasovs, Piotr Tomasik – Jacek Góralski, Rafał Grzyb – Przemysław Frankowski, Konstantin Vassiljev, Fiodor Cernych – Piotr Grzelczak. II połowa: Krzysztof Baran – Matija Sirok, Martin Baran, Gutieri Tomelin, Kamil Pajnowski (79. Kacper Falon) – Taras Romanczuk, zawodnik testowany – Alvarinho, Kacper Falon (62. Emil Łupiński), Karol Mackiewicz – Jan Pawłowski.

Stomil: Piotr Skiba, Janusz Bucholc (46. Maksymilian Brzosko), Jarosław Ratajczak (46. Łukasz Suchocki), Tomasz Wełna, Paweł Głowacki, Piotr Głowacki (46. Rafał Remisz), Łukasz Jegliński (46. Paweł Łukasik), Grzegorz Lech (46. Tsubasa Nishi), Michał Trzeciakiewicz, Karol Żwir, Rafał Kujawa.

Żółte kartki: Grzyb, Pajnowski.

(składy za: jagiellonia.pl).