Meksyk: Herrera nie jest już selekcjonerem kadry

Jak donosi „ESPN”, Miguel Herrera został zwolniony z funkcji trenera reprezentacji Meksyku. Powodem odejścia 47-letniego szkoleniowca jest jego zachowanie na lotnisku w Filadelfii. Według meksykańskich mediów, miał on uderzyć jednego z dziennikarzy.

– Po wysłuchaniu opinii wszystkich działaczy, postanowiłem zwolnić Miguela Herrerę z funkcji selekcjonera reprezentacji. To nie była łatwa decyzja, ale na pewno właściwa – stwierdził prezes meksykańskiego związku, Decio de Maria.

Meksyk pod wodzą Herrery w poniedziałek zdobył Złoty Puchar CONCACAF. W finale turnieju „El Tri” pokonali Jamajkę 3:1.

Herrera pracował z kadrą od października 2013 roku. Podczas ubiegłorocznych Mistrzostw Świata w Brazylii, jego drużyna odpadła w 1/8 finału po porażce z Holandią