MLS: Porażka Chicago Fire. Grał Przemysław Frankowski

Sporting Kansas City pokonał u siebie Chicago Fire 1:0 w sobotnim meczu amerykańskiej Major League Soccer. Całe spotkanie w zespole gości rozegrał Przemysław Frankowski.

Jedyny gol na Children’s Mercy Park został strzelony w 14. minucie. Gospodarze wyprowadzili szybko piłkę z własnej połowy, a Yohan Croizet pewnie wykorzystał sytuację sam na sam za bramkarzem.

Po tym zwycięstwie drużyna z Missouri ma 22 punkty i zajmuje dziewiąte miejsce w Konferencji Zachodniej. W następnym meczu zmierzy się na wyjeździe z Vancouver Whitecaps.

Natomiast zespół z Illinois także zdobył 22 „oczka” i plasuje się na dziewiątej pozycji na Wschodzie. Jego kolejnym rywalem będzie FC Cincinnati.

*****
Wyniki sobotnich meczów MLS:

Sporting Kansas City – Chicago Fire 1:0 (1:0)
Bramka: Croizet 14.

FC Cincinnati – Houston Dynamo 3:2 (2:0)
Bramki: Manneh 29, Dally 38, Ulloa 61 – Quioto 81, Hagglund 81 (sam.).

Columbus Crew – Seattle Sounders 1:2 (1:0)
Bramki: Santos 13 (rzut karny) – Lodeiro 56 (rzut karny), 90+6.

Montreal Impact – Minnesota United 2:3 (2:2)
Bramki: Jackson-Hamel 1, Camacho 13 – Toye 9, 47, Finlay 45+2 (rzut karny).

Los Angeles FC – Vancouver Whitecaps 6:1 (2:1)
Bramki: Rose 35 (sam.), Diomande 41, Kaye 46, Vela 54, 70, Rossi 72 – Reyna 5.
Czerwona kartka: Montero 85.

San Jose Earthquakes – Real Salt Lake City 1:0 (0:0)
Bramka: Hoesen 90+3.

New York Red Bulls pokonali u siebie Chicago Fire 3:1 w piątkowym meczu amerykańskiej Major League Soccer. W zespole gości do 68. minuty grał Przemysław Frankowski.

Gospodarze objęli prowadzonej w ósmej minucie po strzale Alejandro Romero. Tuż przed upływem godziny gry na 2:0 podwyższył Brian White. W 81. minucie przyjezdni złapali kontakt za sprawą Nemanji Nikolicsa. Zwycięstwo Red Bulls w doliczonym czasie gry przypieczętował Daniel Royer.

Drużyna z Nowego Jorku zdobyła 27 punktów i zajmuje czwarte miejsce w Konferencji Wschodniej. W następnym meczu zmierzy się na wyjeździe z Houston Dynamo

Natomiast zespół z Illinois ma 19 „oczek” na koncie i plasuje się na ósmej pozycji. Jego kolejnym rywalem będzie Atlanta United.