MLS: Wysokie zwycięstwo Chicago Fire. Gol Przemysława Frankowskiego

Chicago Fire pokonali u siebie New England Revolution 5:0 w środowym meczu amerykańskiej Major League Soccer. W podstawowym składzie gospodarzy zagrał Przemysław Frankowski, który strzelił jednego z goli.

Do przerwy było 2:0. Obi bramki były autorstwem Nemanji Nikolicsa. W ostatnich kilkunastu minutach drużyna Fire trafiła jeszcze trzykrotnie. Na listę strzelców wpisali się Brandt Bronico, Nicolas Gaitan i Przemysław Frankowski. Polak wbiegł w pole karne i z ostrego kąta posłał piłkę do siatki z kilku metrów między nogami bramkarza. To pierwsze trafienie 24-latka po przenosinach do Stanów Zjednoczonych.

Po tym zwycięstwie drużyna z Illinois zajmuje ósme miejsce w Konferencji Wschodniej z 13 punktami na koncie. W następnym meczu zmierzy się z Minnesota United. Natomiast zespół prowadzony przez Brada Friedela zgromadził osiem „oczek” i jest ostatni. Jego kolejnym rywalem będzie San Jose Earthquakes.