MLS: Trzecie zwycięstwo w sezonie Toronto FC

Piłkarze Toronto FC pokonali na wyjeździe w ramach 9. kolejki Major League Soccer Philadelphię Union 1:0 (1:0). Cały mecz w barwach kanadyjskiej ekipy zaliczył były już reprezentant Polski Damien Perquis.

Jedynego gola w tym spotkaniu zdobył w 34. minucie rywalizacji znany z włoskich boisk Sebastian Giovinco, który popisał się fenomenalnym uderzeniem bezpośrednio z rzutu wolnego. Co warte zaznaczenia futbolówka była ustawiona na 35 metrze od bramki gospodarzy.

Dzięki wygranej podopieczni Grega Vanney’a zanotowali swoją trzecia wygraną w bieżącym sezonie MLS. Na chwilę obecną Toronto FC plasuje się z dorobkiem dziewięciu punktów na piątej pozycji. Dużo gorzej w bieżącą kampanię ligową weszli gospodarze, którzy przegrali po raz szósty w tych rozgrywkach.

Od pierwszej do ostatniej minuty na boisku przebywał były reprezentant Polski Damien Perquis, dla którego było to piąte spotkanie w amerykańskiej lidze od momentu transferu. Jak do tej pory doświadczony stoper, który jest jedynym reprezentantem naszego kraju w Major League Soccer, we wszystkich dotychczasowych rywalizacjach ligowych grał w pełnym wymiarze czasowym.