MLS: Zespół Drogby odpadł po dogrywce

Montreal Impact przegrał po dogrywce 1:3 wyjazdowe spotkanie z Columbus Crew w półfinale Konferencji Wschodniej ligi MLS. Cały mecz w barwach gości rozegrał Didier Drogba.

Pierwsze spotkanie pomiędzy obiema drużynami zakończyło się wygraną piłkarzy z Montrealu 2:1. Mecz na Columbus Crew Stadium rozpoczął się lepiej dla gospodarzy. W czwartej minucie gry, na listę strzelców wpisał się Kei Kamara, który wykorzystał dośrodkowanie Whylona Francisa. Pięć minut przed przerwą goście doprowadzili do wyrównania. Po zamieszaniu w polu karnym, piłkę do bramki z bliskiej odległości skierował Dilly Duka.

W 68. minucie spotkania mogło być 2:1 dla Columbus Crew, ale Evan Bush obronił rzut karny wykonywany przez Kamarę. Dziewięć minut później gospodarzom udało się pokonać bramkarza Montrealu. Ethan Finlay dobił strzał Jacka McInerney’a.

Decydującego gola zdobył Kamara w 21. minucie dogrywki. Po centrze Cedericka Mabwatiego, 31-letni napastnik trafił do bramki głową.

W finale Konferencji Wschodniej, zawodnicy Gregga Berhaltera zmierzą się z New York Red Bulls. W decydującym starciu na Wschodzie, FC Dallas zagra z Portland Timbers.