MŚ U-20: Pięć goli w Łodzi, Polska rozbiła Tahiti

Polska rozbiła przed własną publicznością Tahiti 5:0 (3:0) w drugim niedzielnym meczu drugiej kolejki grupy A piłkarskich MŚ U-20.

Na obiekcie Widzewa w Łodzi opór egzotycznego rywala przełamał po osiemnastu minutach gry fantastycznym uderzeniem z dystansu Jakub Bednarczyk.

Osiem minut przed przerwą podwyższył efektownym strzałem po koźle Marcel Zylla. Zaledwie 60 sekund później Dominik Steczyk w sytuacji sam na sam minął bramkarza i skierował z bliska piłkę do pustej siatki.

Szesnaście minut po zmianie stron Steczyk tym razem celnie przymierzył głową, a niespełna kwadrans później na listę strzelców wpisał się również rezerwowy Adrian Benedyczak, który z bliska ustalił wynik.

„Biało-czerwoni” w ostatniej kolejce fazy grupowej zmierzą się z prowadzącym w tabeli z kompletem punktów Senegalem. Zespół z Oceanii, który doznał drugiej porażki, zagra natomiast z Kolumbią. Oba spotkania zaplanowano na 29 maja.