Jeśli należysz do tych osób, których marzeniem jest opanowanie języka obcego w co najmniej dobrym stopniu, ale jednocześnie wciąż brakuje Ci czasu lub zasobów finansowych, by zapisać się na profesjonalny kurs językowy, to mamy dla Ciebie doskonałe rozwiązanie. Oczywiście nie pozwoli Ci ono nauczyć się nowego języka w stopniu perfekcyjnym, ale za to znakomicie sprawdzi się w przeprowadzeniu Cię przez początkowe arkany jego opanowywania. Pozwoli Ci przyswoić sobie gramatykę oraz podstawowe słownictwo. Przy czym później będziesz mógł także przyłożyć się do poszerzania zasobu znanych Ci słów w ten sam sposób i przy użyciu tego samego narzędzia, przecież nie tylko spędzać całe popołudnia w online casino Vulkan, chociaż często zwolennicy gier kontaktują z językiem angielskim i w taki sposób poprawiają swoją znajomość z językiem.
Wystarczy, że poświęcisz dziennie zaledwie kilka lub kilkanaście minut, żeby w ciągu miesiąca dostrzec naprawdę niepodważalne efekty swoich starań. Mamy na myśli oczywiście różnego rodzaju aplikacje służące do nauki języków obcych. Na rynku znajdziemy mnóstwo różnych rozwiązań, ale jak wybrać z tego grona najlepsze i najbardziej godne uwagi? Dziś pomożemy Ci w dokonaniu wyboru, prezentując te konkretne tytuły, które naszym zdaniem po prostu zdecydowanie wyróżniają się na tle konkurencji.
Najlepsze aplikacje do nauki języków obcych na telefony komórkowe
Nasz przegląd zaczniemy od zaprezentowania Ci narzędzi dostępnych dla posiadaczy telefonów komórkowych. To bardzo wygodne i praktycznie rozwiązanie, które pozwoli Ci zajrzeć do takiej aplikacji w dowolnej wolnej chwili, by sobie przyswoić kilka nowych słówek nawet w trakcie kilkuminutowej przerwy. Nie trzeba nad takimi aplikacjami przesiadywać po kilka godzin, bo służą one do szybkiego i prostego rozwijania słownictwa.
Busuu
Ta aplikacja zbiera najwyższe oceny w wielu branżowych serwisach i otrzymuje entuzjastyczne wręcz opinie ze strony licznych ekspertów. Zawiera rozbudowany pakiet językowy obejmujący między innymi niemiecki, angielski, portugalski, włoski i wiele innych. Busuu pozwala nawet nauczyć się języka polskiego! Wersja darmowa pozwala rozwijać w prosty sposób swój zasób słownictwa — i to nie tylko pojedyncze słowa, ale także (a w zasadzie przede wszystkim) kompletne frazy, które można wykorzystać w różnych sytuacjach codziennego użytku.
Z kolei wersja płatna oferuje dodatkowo dostęp do możliwości swobodnej rozmowy z native speakerami z wybranego języka, dodatkowe lekcje gramatyki, możliwość nauki bez połączenia z Internetem (tryb offline, który jednak wymaga uprzedniego pobrania odpowiednich danych na swoje urządzenie), a nawet uzyskanie certyfikatu językowego po zaliczeniu wszystkich lekcji oraz zdania odpowiedniego egzaminu.
Busuu to aplikacja dostępna dla urządzeń z systemami Android, iOS oraz Microsoft Windows. Jej ogromną zaletą jest niska cena jak na możliwości, jakie oferuje. Abonament na dwa lata kosztuje niespełna 15 złotych miesięcznie.
Duolingo
To druga znakomicie oceniana aplikacja do nauki języków obcych. Stosuje bardzo sprytną metodę opartą o fiszki. Pozwala ona nie tylko uczyć się słówek, ale także całych fraz, a całość uzupełniona jest łatwymi do zapamiętania, tworzącymi proste skojarzenia grafikami, w efekcie czego skuteczność nauki zauważalnie rośnie. Ponadto Duolingo zaprojektowana jest tak, by automatycznie rozpoznawać tempo nauki użytkownika i jego sposób zaawansowania, dostosowując na bieżąco kolejne lekcje. W efekcie tego krzywa uczenia się jest dosyć stroma. Użytkownik musi więc włożyć trochę wysiłku w naukę (ale nie na tyle, by stała się ona zbytnim obciążeniem i zniechęcała), ale w zamiast tempo opanowywania nowego języka jest tutaj niezwykle szybkie, a sama aplikacja zapewnia doskonałe efekty.
Najlepsze aplikacje do nauki języków obcych dla komputerów z Windows
Jeśli nie zależy CI na przenośności i uczeniu się języka wszędzie, gdzie tylko się da, a zamiast tego preferujesz komfort uczenia się we własnym domu za pomocą domowego komputera lub laptopa, to teraz zaprezentujemy Ci kilka opcji, które z pewnością spełnią Twoje wymagania.
Rosetta Stone
Wprawdzie aplikacja ta jest dostępna także dla urządzeń mobilnych, to jednak jej podstawowa wersja jest przeznaczona dla systemów z rodziny Microsoft Windows. Rosetta Stone to niezwykle rozbudowany pakiet do nauki języka obejmujący dosłownie mnóstwo różnych opcji. Wystarczy spojrzeć na sposób dystrybucji — pełen zestaw dla danego języka obejmuje kilkanaście płyt CD lub kilka DVD. Oczywiście można także zakupić oprogramowanie w wersji online i następnie pobrać je z Internetu.
Jednak niezależnie od tego, jaką opcję wybierzesz, to otrzymasz w efekcie najbardziej chyba rozbudowaną aplikację do nauki języka dostępną na rynku. Obejmuje ona w zasadzie wszystkie funkcje, jakie tylko można sobie wyobrazić. Lekcje gramatyki, słownictwo, zastosowania codzienne, animacje z użyciem nagrań wideo i audio, wykłady native speakerów, a nawet możliwość nagrywania swoich własnych wypowiedzi i wysyłania ich do oceny przez specjalistów pracujących dla Rosetta Stone.
Jedynym minusem, jaki możemy wskazać dla tego pakietu, jest to, że pełne wykorzystanie jego wszystkich możliwości wymaga jednak poświęcenia sporych ilości czasu oraz naturalnie wysiłku ze strony użytkownika. Nie jest to zdecydowanie prosta i nieskomplikowana aplikacja na telefon zapewniająca podstawową funkcjonalność, ale naprawdę rozbudowany pakiet, do używania którego należy po prostu podejść poważnie.
SuperMemo
Teraz z kolei chcemy zaprezentować coś zupełnie z innej strony skali. Jeśli preferujesz mimo wszystko proste rozwiązania i takie, które nie wymagają poświęcania wielu godzin na naukę, to rozważ polski produkt o nazwie SuperMemo. Wykorzystuje on opatentowaną metodę uczenia opartą o proste skojarzenia i regularne przypominanie, a sama aplikacja może mieć nawet charakter narzędzia chodzącego w tle i uaktywniającego się co jakiś czas w trakcie normalnego korzystania przez Ciebie z komputera. Będziesz musiał po prostu co kilkanaście minut wykonać proste ćwiczenie, na przykład wypowiedzieć frazę w języku obcym, uzupełnić zdanie o brakujące słówko lub podać znaczenie danego terminu w języku obcym.
Jak pokazuje ponad 20 lat doświadczeń producenta i opinie użytkowników, to naprawdę działa. SuperMemo cechuje się doskonałą skutecznością, a jednocześnie nie wymaga poświęcania sporych ilości czasu na naukę. Oczywiście cały proces trwa nieco dłużej, niż w przypadku choćby Rosetta Stone, ale za to jest o wiele mniej obciążający i wymagający.
Która z opisanych przez nas aplikacji najlepiej się więc nadaje do nauki języka obcego? Cóż, musisz sam tutaj podjąć decyzję!
Add Comment