NBA: Heat minimalnie lepsi od Pacers

Koszykarze Miami Heat pokonali u siebie Indiana Pacers 113:112 w meczu NBA, rozegranym z piątku na sobotę. Dla gospodarzy to 23. wygrana w sezonie.

Spotkanie od początku było wyrównane, a obie drużyny zmieniały się na prowadzeniu. W pierwszej połowie meczu to gości zbudowali największą przewagę na poziomie 9 punktów.

Na koniec trzeciej kwarty, to gospodarze wygrywali dwoma punktami. W ostatnich minutach Pacers odzyskali prowadzenie, ale w końcówce skuteczniejsi byli koszykarze z Miami, którzy ostatecznie wygrali 113:112.

W ekipie gospodarzy najskuteczniejszy był Jimmy Butler, który rzucił 20 punktów. Pod tablicami znakomicie radził sobie Edrice Adebayo, autor 15 zbiórek.

W zespole z Indianapolis najlepszy w ataku był Aaron Holiday, który zdobył 17 punktów.

W Konferencji Wschodniej Miami Heat zajmuje trzecie miejsce z bilansem 23 wygranych i 8 porażek. Natomiast drużyna Indiana Pacers jest szósta z dorobkiem 21 zwycięstw i 11 przegranych.