Premier League: Przegrana „The Citizens” na Molineux Stadium

Zespół Wolverhampton Wanderers wygrał u siebie z Manchesterem 3:2 (0:1) w ostatnim meczu 19. kolejki Premier League. Mistrzowie Anglii grali w dziesiątkę, prowadzili już dwoma gola, ale ostatecznie przegrali.

Spotkanie dla „The Citizens” rozpoczęło się źle. Już w 12. minucie Ederson musiał opuścić boisko po faulu na Diogo Jocie. Za brazylijskiego bramkarza wszedł Claudio Bravo, zmieniając Sergio Aguero.

Mimo straty bramkarza i braku argentyńskiego napastnika, goście w 25. minucie wywalczyli rzut karny. Jedenastkę zmarnował Raheem Sterling, ale po chwili sędzia odgwizdał powtórkę karnego. Powodem było zbyt wczesne wbiegnięcie w szesnastkę zawodnika gospodarzy.

W powtórzonym pojedynku ponownie lepszy okazał się Rui Patricio, ale portugalski bramkarz „Wilków” nie miał szans przy dobitce Sterlinga.

Napastnik mistrzów Anglii trafił po raz drugi tuż po przerwie. Piłkarze Manchesteru City trzema podaniami przedostali się przed bramkę rywali, a całą akcję w sytuacji sam na sam wykończył Sterling.

Grający w dziesiątkę podopieczni Pepa Guardioli skupili się na utrzymywaniu przewagi.

„Wilki” zdołały szybko strzelić gola kontaktowego po uderzeniu sprzed pola karnego Adamy Traore.

Gospodarze szukali swoich okazji do wyrównania i w 82. minucie Benjamin Mendy stracił piłkę w narożniku pola karnego na rzecz Adamy Traore, który zagrał potem do Raula Jimeneza, a ten trafił z bliska do siatki.

W 90. minucie było już 3:2 dla „Wilków” po skutecznym strzale z szesnastego metra w wykonaniu Matta Doherty’ego.

W doliczonym czasie gry Sterling mógł skompletować hat tricka i wyrównać, jednak uderzył z rzutu wolnego tylko w poprzeczkę.

W tabeli Premier League Manchester City jest trzeci z dorobkiem 38 punktów.

Natomiast drużyna Wolverhampton Wanderers awansowała na piątą pozycję, ma na koncie 30 punktów.