NBA: Hornets w grze o fazę play-off

Koszykarze Charlotte Hornets wygrali na własnym parkiecie z Toronto Raptors 113:111 w meczu NBA rozegranym z piątku na sobotę. Dzięki zwycięstwu gospodarze zachowali szanse na awans do fazy play-off.

Spotkanie lepiej rozpoczęła drużyna z Toronto, która już w pierwszej kwarcie prowadziła piętnastoma punktami, ale gospodarze szybko zniwelowali straty. W kolejnych minutach Raptors ponownie odskoczyli i na półmetku mieli osiem punktów więcej.

Jednak po trzeciej kwarcie to Hornets wygrywali czterema „oczkami” i w ostatnich dwunastu minutach zdołali utrzymać niewielkie prowadzenie.

W barwach „Szerszeni” najskuteczniejszy był Kemba Walker, autor 29 punktów. W drużynie z Kanady natomiast taki sam dorobek uzyskał Kawhi Leonard.

Dla ekipy z Karoliny Północnej to bardzo cenne zwycięstwo, które pozwala im zachować szanse na awans do fazy play off. W tabeli Konferencji Wschodniej Charlotte Hornets zajmuje dziesiąte miejsce, ale po porażkach bezpośrednich rywali może jeszcze awansować do fazy play-off.

Toronto Raptors już dawno zapewniło sobie udział w tej fazie, jest na drugiej pozycji na