NBA: Houston Rockets pokonali Denver Nuggets

W ostatni dzień 2019 roku doszło w NBA do starcia dwóch czołowych drużyn z Konferencji Zachodniej. Houston Rockets pokonali we własnej hali Denver Nuggets 130:104.

Do składu ekipy z Teksasu, po jednym meczu przerwy, wrócili James Harden, Russell Westbrook i Clint Capela. Całej trójki zabrakło z powodu kontuzji w przegranym spotkaniu z New Orleans Pelicans. W niedzielę, po sześciu tygodniach poza grą z powodu urazu kolana, wrócił do gry także Eric Gordon. Teraz pierwszy raz od bardzo dawna Rakiety wystąpiły w niemal optymalnym składzie.

– Musimy się ze sobą zgrać. Nie jesteśmy jeszcze w tym miejscu, w którym chcielibyśmy być. To jest jeszcze wczesna faza sezonu. Musimy jednak utrzymywać poziomi gry przez cztery kwarty, a wtedy ciężko będzie nas pokonać – powiedział James Harden, zdobywca 35 punktów. Westbrook dołożył 28 „oczek”, a Clint Capela 16 i 10 zbiórek.

W zespole gości najlepszy był Nikola Jokić, zdobywca 21 punktów i ośmiu zbiórek. – Nasza defensywa nie była na najwyższym poziomie przez cały mecz. Mieliśmy zbyt wiele strat. Trzeba jednak docenić rywali, bo mają dobry zespół, ale czwarta kwarta to jest duże rozczarowanie – przyznał trener Nuggets, Michael Malone. Ostatnią część gry jego podopieczni przegrali aż 15:38.

Po tej porażce zespół z Kolorado zajmuje drugie miejsce na Zachodzie z bilansem 23-10. W następnym meczu zmierzy się na wyjeździe z Indiana Pacers. Natomiast ekipa z kosmicznego miasta plasuje się na czwartej pozycji, mając 23 zwycięstwa i 11 porażek. Jej kolejnym rywalem będą Philadelphia 76ers.