NBA: Jazz pokonali Clippers i przedłużyli zwycięską serię

Los Angeles Clippers przegrali u siebie z Utah Jazz 109:129 w środowym meczu ligi NBA. Dla gości było to piąte zwycięstwo z rzędu.

Donavan Mitchell, który na Zachodzie został wybrany zawodnikiem tygodnia, rozegrał kolejne świetne spotkanie, zdobywając 28 punktów. Jae Crowder dołożył 23 „oczka”, a Rudy Gobert miał 23 punkty i 22 zbiórki. Aż sześciu koszykarzy Jazz zanotowało dwucyfrowy wynik punktowy.

Losy meczu były już praktycznie rozstrzygnięte na początku czwartej kwarty. Wtedy goście trafili trzy z rzędu rzuty za łuku i prowadzili 104:81. To była zaliczka, której Clippers nie byli w stanie zniwelować.

W pierwszej połowie walka na parkiecie była jeszcze wyrównana. Dopiero sama końcówka drugiej kwarty i seria 8:2 dla Jazz, dała im siedmiopunktową przewagę. W ekipie Clippers najlepszy był Lou Williams, który zdobył z ławki 23 punkty. Marcin Gortat przebywał na parkiecie przez 14 minut. Polak w tym czasie zdobył cztery punkty, miał sześć zbiórek i dwie asysty.

Po tej porażce zespół z Kalifornii zajmuje siódme miejsce w Konferencji Zachodniej z bilansem 24-20. W następnym meczu zmierzy się we własnej hali z Golden State Warriors. Natomiast zespół z Utah plasuje się na ósmej pozycji z 25 zwycięstwami i ma 21 porażek. W kolejnym spotkaniu Jazz podejmą Cleveland Cavaliers.