Puchar Anglii: Porażka Southampton FC po rzutach karnych, Bednarek na ławce

Southampton FC uległ po rzutach karnych Derby County 4:5 w powtórzonym meczu trzeciej rundy rozgrywek o Puchar Anglii. Po 90 i 120 minutach gry było 2:2. Takim samym wynikiem zakończyło się pierwsze spotkanie tych drużyn.

Na St. Mary’s Stadium całe zawody z perspektywy ławki rezerwowych obserwował Jan Bednarek. Dwubramkowe prowadzenie „Świętym” w niespełna trzy minuty zapewnili głową z bliska Stuart Armstrong i rezerwowy Nathan Redmond, który wykorzystał sytuację sam na sam.

„Barany” nie potrzebowały jednak dużo więcej czasu na odrobienie strat. Harry Wilson z rzutu wolnego i Martyn Waghorn uderzeniem głową w niespełna sześć minut doprowadzili do wyrównania, a zarazem dogrywki. W niej kibice nie oglądali już kolejnych bramek, mimo wielu okazji, dlatego o wszystkim decydowały rzuty karne.

W konkursie „jedenastek” jako jedyny pomylił się Redmond i zespół z południa Anglii został w ten sposób wyeliminowany. Kolejnym rywalem podopiecznych Franka Lamparda w tych rozgrywkach będzie natomiast Accrington Stanley FC.

* * * * * *
Southampton FC – Derby County 2:2 (2:2, 0:0), karne 4:5.
Bramki: Armstrong 68, Redmond 70 – Wilson 76, Waghorn 82.
Rzuty karne wykorzystane: Ward-Prowse, Vestergaard, Targett – Waghorn, Nugent, Mount, Lawrence, Keogh.
Rzuty karne niewykorzystane: Redmond.
Pierwszy mecz: 2:2. Awans: Derby County.