NBA: Nuggets odrobili 21 punktów straty i pokonali Sixers

Denver Nuggets pokonali we własnej hali Philadelphia 76ers 100:97 w piątkowym meczu ligi NBA. O ich zwycięstwie przesądziła znakomita gra w czwartej kwarcie.

Po trzech częściach gry nic nie wskazywało na zwycięstwo gospodarzy. Wraz z upływem kolejnych minut to goście powiększali swoją przewagę, a ta tuż po starcie ostatniej ćwiartki wynosiła ona aż 21 punktów. Ostatnią kwartę Nuggets jednak wygrali 35:13 i mogli cieszyć się ze zwycięstwa. To największy „comeback” w czwartej kwarcie w historii NBA.

Na 1,2 sekundy przed końcową syreną kluczowy rzut trafił Nikola Jokić. W następnej akcji wymusił faul ofensywny Joela Embiida, dla którego było to szóste przewinienie. Po chwili triumf ekipy z Kolorado przypieczętował Will Barton, trafiając dwa rzuty wolne.

Kibice w Kolorado w piątek zobaczyli świetny pojedynek między dwoma wysokimi. Jokić zdobył łącznie 26 punktów, 10 zbiórek i sześć asyst. Natomiast Embiid miał 19 „oczek” i 15 zebranych piłek na tablicach. – Oni obaj maja szeroki arsenał zdobywania punktów – powiedział Brett Brown, trener Sixers.

Jego podopieczni z bilansem 5-3 zajmują piąte miejsce w Konferencji Wschodniej. W następnym meczu zmierzą się u siebie z Charlotte Hornets. Natomiast Bryłki mają sześć zwycięstw i dwie porażki, co plasuje je na drugiej pozycji na Zachodzie. Ich kolejnym rywalem będą na wyjeździe Minnesota Timberwolves.