NBA: Nuggets w wyjątkowych okolicznościach pokonali Jazz. Triple-double Nikoli Jokicia

Utah Jazz przegrali u siebie z Denver Nuggets 95:98 w środowym meczu NBA. O zwycięstwie gości przesądziła świetna gra w obronie w ostatnich minutach oraz kapitalny występ Nikoli Jokicia.

Drużyna z Kolorado musiała radzić sobie w Salt Lake City w bardzo okrojonym składzie. Do dyspozycji jej trenera było bowiem jedynie siedmiu zawodników, a to wszystko ze względu na udział w wymianie między czterema drużynami, w których uczestniczy 12 koszykarzy, a także z powodu kontuzji.

Mimo tego, Nuggets w ostatnich ponad siedmiu minutach pozwolili Jazz na tylko jeden celny rzut z gry. Na osiem sekund przed końcem spotkania, prowadzenie gospodarzom mógł dać Mike Conley, zdobywca 21 punktów. Jego „floater” był jednak niecelny. Po chwili, po drugiej stronie parkietu, wynik dwoma rzutami wolnymi ustalił Gary Harris, który wcześniej spudłował wszystkie 13 prób z gry.

Najlepszym graczem był Jokić. Środkowy Nuggets zdobył 30 punktów, miał 21 zbiórek i 10 asyst. To 11 triple-double „Jokera” w tym sezonie. 31 „oczek” zanotował natomiast Jamal Murray, który wrócił po 11 meczach przerwy spowodowanej kontuzją kostki.

– Staramy się przejść przez ten ciężki okres. Nigdy nie uczestniczyłem w meczu, w którym mogłem skorzystać tylko siedmiu zawodników – powiedział trener Nuggets, Michael Malone. Jego podopieczni z bilansem 36-16 zajmują trzecie miejsce w Konferencji Zachodniej. W następnym meczu zmierzą się na wyjeździe z Phoenix Suns.

Natomiast Jazz mają 32 zwycięstwa oraz 18 porażek i plasują się na piątej pozycji. Ich kolejnym rywalem będą Portland Trail Blazers.