NBA: Rockets pewnie ograli Nuggets

Houston Rockets pokonali u siebie Denver Nuggets 112:85 w czwartkowym meczu NBA. O triumfie drużyny z Teksasu przesądziła ich bardzo dobra gra w defensywie.

– Zagraliśmy w tym spotkaniu świetnie w obronie. Jeśli tak gramy, to nie ma znaczenia, kto jest na parkiecie – powiedział Mike D’Antoni, trener Rakiet.

Pierwsza kwarta należała do gości. Kluczowa dla losów spotkania była druga, którą zespół z kosmicznego miasta wygrał aż 40:19. – Nie licząc pierwszej kwarty, uważam, że pokazaliśmy naszą dobrą defensywę. Byliśmy agresywni, pomagaliśmy sobie nawzajem, wykonywaliśmy to, co chcieliśmy przeciwko tej drużynie. Kiedy tak się dzieje, to czujemy, że moglibyśmy pokonać każdego obojętnie jakiego dnia – powiedział P.J. Tucker, skrzydłowy Rakiet.

Najlepszy w drużynie z Teksasu był James Harden, zdobywca 38 punktów. 18 „oczek” dołożył Eric Gordon, a 17 punktów i 15 zbiórek zapisał na swoim koncie Clint Capela.

Na początku czwartej kwarty gospodarze mili 22 punkty przewagi. Na pięć minut przed końcową syreną był wynik 102:78, a po kolejnej serii punktowej dla ekipy z Houston trener D’Antoni wprowadził w końcówce do gry samych rezerwowych.

Jego podopieczni zajmują czwarte miejsce w Konferencji Zachodniej z bilansem 48-28. W następnym meczu zmierzą się u siebie z Sacramento Kings. Natomiast Nuggets, dla których była to druga porażka w trzech ostatnich meczach, plasują się na drugiej pozycji z 50 zwycięstwami i 24 porażkami. Kolejnym rywalem ekipy z Kolorado będą na wyjeździe Oklahoma City Thunder.