NBA: Świetny mecz Raptors. Drużyna z Kanady wyrównała stan rywalizacji przeciwko Bucks

Toronto Raptors po raz drugi z rzędu pokonali Milwaukee Bucks w finale Konferencji Wschodniej fazy playoff NBA 2019. Zespół z Kanady wygrał we wtorkowym meczu 120:102 i w serii doc czterech zwycięstw jest remis 2-2.

Do triumfu gospodarzy poprowadził Kyle Lowry, zdobywca 25 punktów. Zmęczenie natomiast było widać po Kawhim Leonardzie. Lider Raptors zakończył mecz z 19 „oczkami” i siedmioma zbiórkami.

– To był jeden z tych wieczorów, kiedy wiedzieliśmy, że Kawhi był trochę ograniczony. Reszta zawodników z drużyny musiała wyjść i pokazać agresją jaką on zwykle prezentuje – powiedział Lowry.

Leonard w poprzednim spotkaniu, wygranym przez jego drużynę po dwóch dogrywkach, spędził na parkiecie 52 minuty. W trzeciej kwarcie meczu numer cztery nabawił się urazu, ale grał do końca. – Czuję się dobrze. Zamierzam cały czas walczyć. Mamy szansę, aby zapisać się w historii – podkreślił Leonard.

– On z pewnością jest zmęczony, jak wielu innych zawodników w tej serii – przyznał Nick Nurse, trener Raptors. – Dla mnie prezentuje się jednak OK. Był moment, kiedy chciałem mu dać trochę dłużej odpocząć, ale on tego nie chciał, więc musi czuć się dobrze – dodał.

Niemal cały zespół z Kanady zaprezentował się z bardzo dobrej strony. – Serge Ibaka miał 17 punktów i 13 zbiórek, Norm Powell 18 „oczek”, a Marc Gasol 17 punktów i siedem asyst. – Teraz musimy poradzić sobie z wyzwaniem i zagrać równie dobrze na wyjeździe. Będzie ciężko, bo nie jest to przyjazny teren. Chcemy jednak zaprezentować taką samą grę jaką pokazaliśmy u siebie – podkreślił Nurse.

Kozły wyrównaną walkę potrafiły nawiązać jedynie w pierwszej połowie. Potem przebieg gry w pełni kontrolowali Raptors. – To był pierwszy mecz, w którym w defensywie nie zagraliśmy nawet na zbliżonym poziomie, na którym powinniśmy. Dostaliśmy cios. Rywale zagrali bardzo dobrze – ocenił Mike Budenholzer, szkoleniowiec gości.

Giannis Antetokounmpo zdobył 25 punktów i miał 10 zbiórek. Khris Middleton zanotował 30 „oczek”, ale żaden z pozostałych graczy nie przekroczył 11. To sprawiło, że dopiero drugi raz w tym sezonie Bucks przegrali dwa mecze z rzędu. – W trzeciej kwarcie po prostu zabrakło nam energii i wyglądaliśmy słabo – przyznał Antetokounmpo. Spotkanie numer pięć zostanie rozegrane w czwartek w Milwaukee.