NBA: Thunder pokonali Pacers

sports news

Oklahoma City Thunder pokonali Indiana Pacers 107:99 w środowym meczu ligi NBA. Drużyna Grzmotu zrewanżowała się w ten sposób rywalom za porażkę w Indianapolis.

Do przerwy prowadzili goście, którzy mieli dziewięć punktów przewagi. Druga połowa należała jednak do gospodarzy. – Schodząc do szatni po pierwszej połowie wiedzieliśmy, że taka gra to będzie za mało. Musieliśmy zmienić kilka rzeczy i zaczęliśmy realizować nasze akcje – powiedział Paul George.

Lider Thunder przeciwko swojej byłej drużynie zdobył 31 punktów, w tym siedem w trakcie serii 24:0, która okazała się kluczowa dla losów rywalizacji. 25 „oczek” i 12 zbiórek dołożył Steven Adams, a 29. triple-double w sezonie zanotował Russell Westbrook (17 punktów, 12 asyst I 11 zbiórek).

Środowe spotkanie było lustrzanym odbiciem starcia tych zespołów z 14 marca. Wtedy to Indiana przegrywała u siebie, by ostatecznie wygrać 108:106, a Thunder w przeciągu ponad sześciu minut czwartej kwarty nie trafili 14 kolejnych rzutów.

– Wiedzieliśmy, że nasi przeciwnicy zagrają agresywnie. Paul George i Russell Westbrook byli agresywni, atakowali kosz i zdobywali punkty. Byli w stanie poprowadzić swoją drużynę do tej serii punktowej i przejąć kontrolę nad meczem – wskazał przyczyny porażki Nate McMillan, trener Pacers.

28 punktów dla gości zdobył Bojan Bogdanović. 18 „oczek” i 10 zbiórek dołożył Domantas Sabonis. To była bardzo ważna wygrana dla Thunder, którzy wcześniej przegrali pięć z ostatnich swoich sześciu spotkań. Drużyna z Oklahomy po tej wygranej ma bilans 44-31 i zajmuje siódme miejsce w Konferencji Zachodniej. W następnym meczu zmierzy się we własnej hali z Denver Nuggets.

Natomiast zespół z Indianapolis plasuje się na czwartej pozycji na Wschodzie. Pacers wygrali 45 razy i doznali 30 porażek. Ich kolejnym rywalem będą na wyjeździe Boston Celtics.

*****
Wyniki środowych meczów NBA:

Chicago Bulls – Portland Trail Blazers 98:118
Harrison 21, Lopez 15, Felicio 15 – Curry 20, Hood 15.

Memphis Grizzlies – Golden State Warriors 103:118
Valanciunas 27, Conley 22 – Durant 28, Curry 28.

Oklahoma City Thunder – Indiana Pacers 107:99
George 31, Adams 25, Grant 19 – Bogdanović 28, Sabonis 18.

Phoenix Suns – Washington Wizards 121:124
Booker 50, Daniels 15 – Beal 28, Parker 28, McRae 21.

Utah Jazz – Los Angeles Lakers 115:100
Gober 22, Favors 20 – Kuzma 21, McGee 16.

Serwis Sports-News dostarcza Sportowa Agencja Informacyjna ASInfo.

UWAGA! PZBUK zmienia bonus startowy dla nowych graczy. Od teraz możecie skorzystać z promocji "Zamień 200 zł na 500 zł!"

Jest to najwyższy asymetryczny bonus od depozytu w Polsce! Każdy klient po wpłacie 200 zł otrzyma w sumie 500 zł na grę w zakładach sportowych.

Bonus przyznawany jest w zależności od wysokości dokonanego depozytu, według założenia, że wartość bonusu stanowi 150% wpłaconego depozytu powyżej kwoty 100 zł . Maksymalna wartość depozytu uprawniająca do uzyskania bonusu wynosi 200 zł.

Co trzeba zrobić, żeby skorzystać z promocji?

Przede wszystkim zarejestruj się w PZBUK klikając TUTAJ. Następnie musisz zweryfikować swój numer telefonu i dokonać depozytu w wysokości minimum 100 zł oraz aktywować bonus podczas depozytu.

Nie czekaj, tylko skorzystaj z promocji! Kliknij TUTAJ, aby założyć konto w PZBUK.