NBA: Utah Jazz śrubują serię zwycięstw

Utah Jazz pokonali na wyjeździe Brooklyn Nets 118:107 we wtorkowym meczu NBA. Dla gości było to 10 zwycięstwo z rzędu.

Joe Ingles zdobył 27 punktów, co jest wyrównaniem jego najlepszego wyniku w karierze. Świetnie w defensywie spisujący się Rudy Gobert dołożył 22 punkty i 18 zbiórek. Natomiast wracający po meczu przerwy spowodowanej chorobą Donovan Mitchell dołożył 25 „oczek”, a Bojan Bogdanoivić 18. – Jesteśmy w formie – przyznał po spotkaniu Mitchell.

O zwycięstwie przyjezdnych zdecydowała przede wszystkim bardzo dobra postawa w drugiej kwarcie, wygranej 29:19. Po przerwie przyjezdni utrzymali przewagę i sięgnęli po 10 zwycięstwo z rzędu i 15 w ostatnich 16 spotkaniach. Jazz z bilansem 28-12 zajmują drugie miejsce w Konferencji Zachodniej. W następnym meczu zmierzą się na wyjeździe z New Orleans Pelicans.

W Nets, w swoim drugim meczu po powrocie do gry po kontuzji, ponownie bardzo dobrze spisał się Kyrie Irving. Lider gospodarzy zdobył 32 punkty i miał 11 asyst. Na Jazz to było jednak za mało. – Kiedy oglądasz ich grę przygotowując się do meczu, to wiesz, dlaczego ostatnio mają tak dobry bilans – stwierdził Irving.

17 punktów dla drużyny Brooklynu dołożył Spencer Dinwiddie. Nets jednak nie zdołali sięgnąć po trzecie kolejne zwycięstwo. Zajmują na Wschodzie ósmą pozycję , mając 18 wygranych i 21 porażek. Ich kolejnym rywalem będą na wyjeździe Philadelphia 76ers.