PGE Ekstraliga: GKM przegrał skromnie w Zielonej Górze

sports news

Stelmet Falubaz Zielona Góra pokonał u siebie MrGarden GKM Grudziądz 46:44 w drugim piątkowym meczu trzeciej rundy PGE Ekstraligi.

Podopieczni Adama Skórnickiego odnieśli w ten sposób drugie zwycięstwo w sezonie, natomiast zespół z Pomorza doznał drugiej wyjazdowej porażki w bieżących rozgrywkach.

* * * * * *
Kluczowe wyścigi:

Bieg 6: Mocne przełamanie po serii pięciu kolejnych remisowych wyścigów. Krzysztof Buczkowski i Przemysław Pawlicki znakomicie rozegrali pierwszy łuk, zostawiając za swoimi plecami Nickiego Pedersena. Duńczyk tylko na dwóch pierwszych okrążeniach atakował starszego z braci, ale później tracił już dystans do duetu gości. Pierwsza podwójna wygrana podopiecznych Roberta Kempińskiego i niespodziewanie 16:20.

Bieg 8: Odrodzony Nicki Pedersen tym razem od startu do mety był poza zasięgiem rywali. Za plecami Duńczyka znakomicie radził sobie Nrbert Krakowiak, który powstrzymał szarżującego Antonio Lindbaecka. Kenneth Bjerre tym razem nie liczył się w stawce. Pierwsze podwójne zwycięstwo gospodarzy, którzy objęli prowadzenie 25:23.

Bieg 9: Buczkowski po raz trzeci w tych zawodach sięgnął po trzy punkty, tym razem pokonując Patryka Dudka. Były wicemistrz świata musiał odpierać w pewnym momencie także ataki rozpędzającego się Przemysława Pawlickiego, którego niepokoił również przez cztery okrążenia Michael Jepsen Jensen. 2:4 i goście doprowadzili do remisu 27:27.

Bieg 13: Dudek i Vaculik po świetnym wyjściu spod taśmy zablokowali rozpędzającego się przy bandzie Artioma Łagutę oraz szarżującego przy krawężniku Krzysztofa Buczkowskiego. Para przyjezdnych tym razem była bezradna na dystansie. Druga podwójna wygrana zielonogórzan i 42:36 przed wyścigami nominowanymi.

Bieg 14: Wprowadzony z rezerwy taktycznej Buczkowski oraz Kenneth Bjerre znakomicie rozegrali pierwszy wiraż zamykając ścieżki dla Protasiewicza i Pedersena. Kapitan Falubazu był blisko kapitana zespołu z Pomorza, ale ostatecznie musiał uznać wyższość duetu gości. 43:41 przed ostatnim wyścigiem!

Bieg 15: Emocje sięgnęły zenitu, ale sam decydujący wyścig nie dostarczył oczekiwanych wrażeń. Vaculik po świetnym starcie powiększał z okrążenia na okrążenie przewagę i dowiózł do mety trzy punkty gwarantujące skromne zwycięstwo zielonogórzanom. Dudek niespodziewanie zamknął stawkę, przegrywając walkę z Łagutą i Buczkowskim. 3:3 na koniec i ostatecznie tylko 46:44!

Zawodnik meczu: Krzysztof Buczkowski. Kapitan ekipy z Grudziądza prezentował się znakomicie na owalu w Winnym Grodzie. Umiejętnie rozgrywał pierwsze wiraże i tylko jeden wyścig może uznać za nieudany. Głównie dzięki niemu goście mocno postraszyli wydawało się wcześniej zdecydowanych faworytów spotkania.

* * * * * *
Stelmet Falubaz Zielona Góra – MrGarden GKM Grudziądz 46:44

Falubaz: Martin Vaculik 11 (1,3,2,2,3), Patryk Dudek 9 (1,3,2,3,0), Nicki Pedersen 7 (2,1,3,1,0), Michael Jepsen Jensen 6 (2,1,0,3), Piotr Protasiewicz 6 (2,0,1,2,1), Norbert Krakowiak 6 (3,1,2), Mateusz Tonder 1 (0,0,1).

GKM: Krzysztof Buczkowski 12 (3,3,3,0,2,1), Artiom Łaguta 11 (3,2,3,1,2), Kenneth Bjerre 10 (3,1,0,3,3), Przemysław Pawlicki 5 (0,2,1,2), Antonio Lindbaeck 3 (0,2,1,0), Marcin Turowski (2,0,0), Patryk Rolnicki 1 (1,0,0).

Serwis Sports-News dostarcza Sportowa Agencja Informacyjna ASInfo.

UWAGA! PZBUK zmienia bonus startowy dla nowych graczy. Od teraz możecie skorzystać z promocji "Zamień 200 zł na 500 zł!"

Jest to najwyższy asymetryczny bonus od depozytu w Polsce! Każdy klient po wpłacie 200 zł otrzyma w sumie 500 zł na grę w zakładach sportowych.

Bonus przyznawany jest w zależności od wysokości dokonanego depozytu, według założenia, że wartość bonusu stanowi 150% wpłaconego depozytu powyżej kwoty 100 zł . Maksymalna wartość depozytu uprawniająca do uzyskania bonusu wynosi 200 zł.

Co trzeba zrobić, żeby skorzystać z promocji?

Przede wszystkim zarejestruj się w PZBUK klikając TUTAJ. Następnie musisz zweryfikować swój numer telefonu i dokonać depozytu w wysokości minimum 100 zł oraz aktywować bonus podczas depozytu.

Nie czekaj, tylko skorzystaj z promocji! Kliknij TUTAJ, aby założyć konto w PZBUK.

Add Comment

Click here to post a comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.