PGE Ekstraliga: Perfekcyjny Woffinden pogrążył Falubaz

sports news

Betard Sparta Wrocław pokonała przed własną publicznością Stelmet Falubaz Zielona Góra 49:41 w drugim niedzielnym meczu drugiej rundy PGE Ekstraligi.

Zespół z Dolnego Śląska do pierwszej wygranej w sezonie poprowadził Tai Woffinden, zdobywając komplet punktów. Podopieczni Adama Skórnickiego doznali natomiast pierwszej porażki w bieżących rozgrywkach i spadła na siódmą lokatę w klasyfikacji.

* * * * * *
Kluczowe wyścigi:

Bieg 1: Patryk Dudek ruszył najszybciej spod taśmy, ale jeszcze na przeciwległej prostej minął go odważnym atakiem przy krawężniku Tai Woffinden. Do Brytyjczyka niebawem dołączył Jakub Jamróg, który na drugim okrążeniu minął jednocześnie Michaela Jepsena Jensena oraz byłego indywidualnego wicemistrza świata. Mocny początek gospodarzy i 5:1.

Bieg 2: Norbert Krakowiak nie opanował motocykla na wirażu drugiego okrążenia i po upadku został wykluczony z powtórki. W niej Maksym Drabik i Przemysław Liszka nie dali szans osamotnionemu Mateuszowi Tonderowi. Druga podwójna wygrana miejscowych i 10:2!

Bieg 4: Nicki Pedersen wygrał start, ale jeszcze na pierwszym okrążeniu Maciej Janowski i Drabik wykorzystali błąd Duńczyka, mijając trzykrotnego mistrza świata brawurową szarżą przy krawężniku przed wirażem. Skandynaw na dystansie tracił tylko dystans musiał uznać wyższość obu Polaków. Trzecie podwójne zwycięstwo gospodarzy i 16:8 po pierwszej serii.

Bieg 7: Woffinden po przegranym starcie przez cztery okrążenia gonił Pedersena i wyprzedził Duńczyka na ostatniej prostej. Jamróg pilnował punktu, dzięki któremu Betard Sparta po dwóch seriach prowadziła 25:17.

Bieg 11: Vaculik i odordzony Jepsen Jensen pokonali podwójnie Janowskiego z Glebem Czugunowem. Rosjanin w drugim kolejnym wyścigu pojechał z pozycji rezerwowego, ale tym razem zamknął stawkę. Janowski był bliski minięcia Duńczyka, ale ostatecznie Falubaz wygrał podwóhnie i zmniejszył straty do stanu 34:32.

Bieg 13: Woffinden po raz drugi tego dnia po przegranym wyjściu spod taśmy przesunął się z czwartego na pierwsze miejsce! Brytyjczyk najpierw minął Fricke i Protasiewicza, który spadł na ostatnią lokatę, po udanej szarży także Australijczyka. Lider Sparty kolejny udany pościg za Pedersenem zakończył skutecznym atakiem po zewnętrznej. 4:2 dla gospodarzy i 41:37 przed wyścigami nominowanymi.

Bieg 15: Woffinden znów w głównej roli. Brytyjczyk ponownie słabiej wystartował, ale na dystansie minął w popisowym stylu Vaculika, ułatwiając jednocześnie zadanie Janowskiemu, który także wyprzedził zaskoczonego Słowaka. Duet miejscowych dowiózł czwartą w tych zawodach podwójną wygraną do mety, oznaczającą zwycięstwo podopiecznych Dariusza Śledzia 49:41.

Zawodnik meczu: Tai Woffinden. Pięciokrotnie ustawiał się pod taśmą i pięciokrotnie ożywiał trybuny Stadionu Olimpijskiego fantastyczną jazdą i mijankami na dystansie. Kapitalna dyspozycja trzykrotnego mistrza świata i komplet punktów!

* * * * * *
Betard Sparta Wrocław – Stelmet Falubaz Zielona Góra 49:41

Sparta: Tai Woffinden 15 (3,3,3,3,3), Maciej Janowski 11 (3,3,2,1,2), Maksym Drabik 9 (3,2,0,2,2), Max Fricke 6 (1,2,1,1,1), Jakub Jamróg 3 (2,1,0), Przemysław Liszka 3 (2,0,1), Gleb Czugunow 2 (2,0), Vaclav Milik 0 (0,0).

Falubaz: Nicki Pedersen 11 (1,2,3,2,3), Martin Vaculik 10 (3,2,1,3,1), Patryk Dudek 8 (1,3,1,3,0), Michael Jepsen Jensen 6 (0,1,3,2,0), Piotr Protasiewicz 5 (2,1,2,0), Mateusz Tonder 1 (1,0,0), Norbert Krakowiak 0 (w,0,d).

Serwis Sports-News dostarcza Sportowa Agencja Informacyjna ASInfo.

UWAGA! PZBUK zmienia bonus startowy dla nowych graczy. Od teraz możecie skorzystać z promocji "Zamień 200 zł na 500 zł!"

Jest to najwyższy asymetryczny bonus od depozytu w Polsce! Każdy klient po wpłacie 200 zł otrzyma w sumie 500 zł na grę w zakładach sportowych.

Bonus przyznawany jest w zależności od wysokości dokonanego depozytu, według założenia, że wartość bonusu stanowi 150% wpłaconego depozytu powyżej kwoty 100 zł . Maksymalna wartość depozytu uprawniająca do uzyskania bonusu wynosi 200 zł.

Co trzeba zrobić, żeby skorzystać z promocji?

Przede wszystkim zarejestruj się w PZBUK klikając TUTAJ. Następnie musisz zweryfikować swój numer telefonu i dokonać depozytu w wysokości minimum 100 zł oraz aktywować bonus podczas depozytu.

Nie czekaj, tylko skorzystaj z promocji! Kliknij TUTAJ, aby założyć konto w PZBUK.

Add Comment

Click here to post a comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.