Philippe Coutinho: Chcę zdobywać więcej goli

Philippe Coutinho przyznał, iż finalizowanie akcji swoich kolegów z drużyny to podstawowy element, nad którym obecnie pracuje na treningach. 22-letni brazylijski pomocnik Liverpoolu nie ukrywa, że w nadchodzącej kampanii ligowej chciałby znacznie polepszyć swoją skuteczność pod bramką rywala.

W zakończonym nie tak dawno sezonie Premier League były zawodnik Interu Mediolan strzelił, mimo iż był podstawowym elementem w układance szkoleniowca ekipy z czerwonej części Merseyside, Brendana Rodgersa, zaledwie pięć goli.

Wychowanek Vasco da Gama zdaje sobie sprawę z tego, że musi popracować nad zdobywaniem bramek i zapowiada znaczną poprawę w kampanii ligowej 2015/2016.

– Strzelanie goli to element, nad którym pracuję na każdym treningu. Nie ukrywam, że finalizowanie akcji kolegów w moim wykonaniu musi ulec poprawie – powiedział w wywiadzie dla oficjalnego magazynu The Reds Brazylijczyk.

– Moim celem na przyszły sezon jest zwiększenie liczby trafień – zaznaczył Philippe Coutinho, który znalazł się w kadrze Canarinhos na zbliżające się wielkimi krokami Copa America w Chile.