Pięć efektownych goli w Dallas, Meksyk wygrał z Ekwadorem

Meksyk pokonał Ekwador 3:2 (1:0) w towarzyskim spotkaniu rozegranym w niedzielę w Dallas.

Na AT&T Stadium wynik konfrontacji otworzył siedemnaście minut przed przerwą precyzyjnym strzałem zza linii pola karnego Jonathan dos Santos. Trzy minuty po zmianie stron wyrównał bezpośrednio z rzutu wolnego Angel Israel Mena Delgado.

Kwadrans później kolejny stały fragment gry perfekcyjnie wykonał Luis Montes i piłka wpadła w samo okienko rywali z Ameryki Południowej, ale po zaledwie kolejnych trzech minutach straty odrobił uderzeniem z głową Ayrton Preciado.

Losy zaciętej konfrontacji rozstrzygnął trzynaście minut przed końcem efektownym wolejem w krótki róg Luis Rodriguez.

Meksyk kończy przygotowania do turnieju Gold Cup 2019, który w najbliższy weekend rozpocznie się w Stanach Zjednoczonych, Jamajce i Kostaryce. Ekwador natomiast pod koniec tygodnia zagra w inauguracyjnej kolejce fazy grupowej Copa America 2019 z Urugwajem.