Piotr Nowak: Remis uważam za sprawiedliwy

– Chcieliśmy ten mecz wygrać, stąd tak ofensywne ustawienie. Moi piłkarze chcieli zwyciężyć, włożyli wiele serca w to spotkanie i należą im się słowa uznania – przyznał po meczu z Legią Warszawa (1:1) szkoleniowiec Lechii Gdańsk, Piotr Nowak.

Gola dla stołecznej drużyny strzelił w 21. minucie Ondrej Duda. Do wyrównania tuż po zmianie stron doprowadził Grzegorz Kuświk. Ponadto warto zaznaczyć, iż gospodarze od 56. minuty spotkania musieli grać w dziesiątkę, bowiem czerwoną kartkę obejrzał Ariel Borysiuk.

– Było to bardzo dobre spotkanie z obu stron. Zarówno my jak i Legia stworzyliśmy sporo sytuacji. Mieliśmy dużo szczęścia przy strzałach Legii w słupek, ale także my byliśmy kilka razy bliscy strzelenia gola – stwierdził opiekun Biało-Zielonych, cytowany przez „lechia.pl”.

– Staraliśmy się nadawać ton grze, to było zamierzone, by powstrzymać Legię. Tak zaczynaliśmy zarówno pierwszą jak i drugą połowę. Remis uważam za sprawiedliwy – kontynuował były trener Philadelphia Union.

– Piłka nożna to gra, w której strzela się bramki. Chcieliśmy ten mecz wygrać, stąd tak ofensywne ustawienie. Moi piłkarze chcieli zwyciężyć, włożyli wiele serca w to spotkanie i należą im się słowa uznania. Są na pewno jednym z najlepszych zespołów w ekstraklasie, ja to często im powtarzam – zaznaczył.

– Musimy nadal pracować ciężko nad wypracowaniem stylu. Staramy się grać raczej kombinacyjną piłkę, ale w Warszawie czasem próbowaliśmy przedostać się pod bramkę rywali prostszymi środkami – dodał.