PKO Ekstraklasa: Pogoń wygrała w Płocku dzięki trzem golom w odstępie pięciu minut

sports news

Wisła Płock przegrała u siebie z Pogonią Szczecin 2:3 w pierwszym niedzielnym meczu 21. kolejki PKO Ekstraklasy. „Portowcy” przegrywali dwoma golami, ale w końcówce zdobyli trzy bramki w przeciągu pięciu minut i mogli cieszyć się ze zwycięstwa.

Po tej porażce podopieczni Radosława Sobolewskiego zajmują ósme miejsce w tabeli ze zdobytymi 30 punktami. Natomiast zespół prowadzony przez Kostę Runjaicia zgromadził 38 „oczek” i plasuje się obecnie na drugiej pozycji.

*****
Tak padły bramki:

1:0 – Triantafyllopoulos 9′ (sam.)
Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, wybita piłka trafiła do Merebaszwiliego. Gruzin wbiegł z nią w pole karne, oddał strzał, po którym był rykoszet. Ten zupełnie zmylił Stipicę i futbolówka wpadła do jego bramki. Ostatecznie na konto Triantafyllopoulosa zostało zapisane trafienie samobójcze.

2:0 – Rzeźniczak 71′
Merebaszwili dograł piłkę w pole bramkowe. Świetnie zachował się Rzeźniczak, który wślizgiem z ostrego kąta zdobył drugą bramkę dla „Nafciarzy”.

2:1 – Spiridonović 77′ (rzut karny)
Sędzia podyktował rzut karny za zagranie ręką Stefańczyka po strzale Cibickiego. „11” na gola zamienił pewnie Spiridonović.

2:2 – Listkowski 80′
Listkowski zdecydował się na strzał z dystansu. Uderzył bardzo precyzyjnie i piłka wylądowała w bramce tuż przy samym słupku.

2:3 – Cibicki 82′
Spiridonović świetnie przerzucił futbolówkę w pole karne do Cibickiego, który strzałem powietrza zapewnił „Portowcom” zwycięstwo.

*****
Zawodnik meczu: Paweł Cibicki. Bardzo udane 45 minut napastnika, który pojawił się na murawie od razu po przerwie. To po jego strzale został podyktowany rzut karny, który pozwolił zdobyć kontraktową bramkę. W 82. minucie 26-latek bardzo precyzyjnym uderzeniem zapewnił swojej drużynie zwycięstwo.

*****
Wisła Płock – Pogoń Szczecin 2:3 (1:0)
Bramki: Triantafyllopoulos 9 (sam.), Rzeźniczak 71 – Spiridonović 77, Listkowski 80, Cibicki 82.

Wisła Płock: Dahne – Stefańczyk, Rzeźniczak, Uryga, Garcia (86. Tomasik) – Szwoch, Furman, Ambrosiewicz – Kocyła (81. Kwietniewski), Kuświk (73. Sheridan), Merebaszwili.

Pogoń Szczecin: Stipica – Bartkowski, Triantafyllopoulos, Zech, Matynia – Podstawski (67. Listkowski), Dąbrowski – Stec (46. Cibicki), Kowalczyk, Spiridonović – Manias (73. Benyamina).

Żółte kartki: Stefańczyk, Ambrosiewicz – Dąbrowski, Kowalczyk.
Sędziował: Krzysztof Jakubik (Siedlce).
Widzów: 4 231.

*****
Następne mecze:
15.02. ŁKS – Wisła Płock (godz. 15.00).
15.02. Pogoń Szczecin – Śląsk Wrocław (godz. 17:30).

Serwis Sports-News dostarcza Sportowa Agencja Informacyjna ASInfo.

UWAGA! PZBUK zmienia bonus startowy dla nowych graczy. Od teraz możecie skorzystać z promocji "Zamień 200 zł na 500 zł!"

Jest to najwyższy asymetryczny bonus od depozytu w Polsce! Każdy klient po wpłacie 200 zł otrzyma w sumie 500 zł na grę w zakładach sportowych.

Bonus przyznawany jest w zależności od wysokości dokonanego depozytu, według założenia, że wartość bonusu stanowi 150% wpłaconego depozytu powyżej kwoty 100 zł . Maksymalna wartość depozytu uprawniająca do uzyskania bonusu wynosi 200 zł.

Co trzeba zrobić, żeby skorzystać z promocji?

Przede wszystkim zarejestruj się w PZBUK klikając TUTAJ. Następnie musisz zweryfikować swój numer telefonu i dokonać depozytu w wysokości minimum 100 zł oraz aktywować bonus podczas depozytu.

Nie czekaj, tylko skorzystaj z promocji! Kliknij TUTAJ, aby założyć konto w PZBUK.