PNA: Madagaskar wygrał z DR Kongo po karnych i zagra w ćwierćfinale

Madagaskar pokonał DR Kongo 4:2 w rzutach karnych w meczu 1/8 finału Pucharu Narodów Afryki i zagra w ćwierćfinale. Po 120 minutach był remis 2:2.

Reprezentacja Madagaskaru objęła prowadzenie już w 9. minucie. Ibrahim Amada oddał znakomity strzał z dystansu i trafił prosto w okienko.

Piłkarze z DR Kongo szybko doprowadzili do wyrównania. W 21. minucie Cedric Bakambu trafił głową po dośrodkowaniu Ngondy Muzingi.

Remis utrzymywał się do 77. minuty, kiedy Faneva Andriatsima oddał skuteczny strzał głową z pięciu metrów.

Wydawało się, że Madagaskar jest na dobrej drodze, by wywalczyć awans w podstawowym czasie gry. W 90. minucie „Lamparty” ponownie zdołały wyrównać. Po rzucie rożnym najwyżej w polu karnym wyskoczył Chancel Mbemba i strzałem głową pokonał Melvina Adriena.

Do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była zatem dogrywka, która nie przyniosła jednak rozstrzygnięcia. W rzutach karnych lepsi okazali się zawodnicy z Madagaskaru, którzy skutecznie wykonali wszystkie cztery jedenastki. Piłkarze z Konga wykorzystali tylko dwie.

W ćwierćfinale Madagaskar zagra ze zwycięzcą pary Ghana – Tunezja.