Pomnik Migosia odsłonięto w Gorzowie

sports news

Pomnik Edmunda Migosia został odsłonięty w Gorzowie – poinformowała Stal na swojej oficjalnej stronie.

Uroczystość związana z historią jednego z najbardziej zasłużonych zawodników klubu z Grodu nad Wartą miała podniosły charakter i wzięli w niej udział również bliscy żużlowca.

Rzeźba stanęła przy ulicy Grobla, nieopodal Spichlerza i dominanty. Powstanie pomnika nie byłoby możliwe, gdyby nie ofiarność fundatorów. W ich gronie znaleźli się przede wszystkim kibice Stali, którzy w 2016 roku byli obecni na Memoriale Edwarda Jancarza.

– Edmund Migoś był przedstawicielem pokolenia ciężko doświadczonego przez wojnę, odtwarzającego polski sport z powojennych ruin, w warunkach, które można określić jako więcej niż skromne, w dodatku żyjąc i działając w czasach tworzenia totalitarnego systemu politycznego. Był również gorzowskim pionierem, współtworzącym to miasto niemal od samego początku jego polskiego istnienia – podkreślił Dariusz Rymar, dyrektor Archiwum Państwowego w Gorzowie.

Migoś karierę rozpoczynał w latach pięćdziesiątych od stalowej sekcji boksu, następnie skupił się na motocrossie, by w końcu trafić na żużlowe tory. W 1970 roku jako pierwszy z gorzowskich zawodników na tutejszym stadionie zdobył tytuł Indywidualnego Mistrza Polski. W tym samym roku wziął też udział w finale Indywidualnych Mistrzostw Świata na stadionie we Wrocławiu, gdzie z czterema punktami w dorobku zajął 14. miejsce.

Jako reprezentant kraju zdobył drużynowe mistrzostwo i dwukrotnie wicemistrzostwo świata. Na najwyższym stopniu ligowych rozgrywek stanął w 1969 roku, kiedy Stal po raz pierwszy w historii zdobyła tytuł. Odszedł 3 września 2006 roku w Gorzowie.

(za stalgorzow.pl)

Serwis Sports-News dostarcza Sportowa Agencja Informacyjna ASInfo.

UWAGA! PZBUK zmienia bonus startowy dla nowych graczy. Od teraz możecie skorzystać z promocji "Zamień 200 zł na 500 zł!"

Jest to najwyższy asymetryczny bonus od depozytu w Polsce! Każdy klient po wpłacie 200 zł otrzyma w sumie 500 zł na grę w zakładach sportowych.

Bonus przyznawany jest w zależności od wysokości dokonanego depozytu, według założenia, że wartość bonusu stanowi 150% wpłaconego depozytu powyżej kwoty 100 zł . Maksymalna wartość depozytu uprawniająca do uzyskania bonusu wynosi 200 zł.

Co trzeba zrobić, żeby skorzystać z promocji?

Przede wszystkim zarejestruj się w PZBUK klikając TUTAJ. Następnie musisz zweryfikować swój numer telefonu i dokonać depozytu w wysokości minimum 100 zł oraz aktywować bonus podczas depozytu.

Nie czekaj, tylko skorzystaj z promocji! Kliknij TUTAJ, aby założyć konto w PZBUK.

Add Comment

Click here to post a comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.