Puchar Polski: Cracovia wygrywa po zaciętym meczu

W spotkaniu 1/16 finału Pucharu Polski Dolcan Ząbki przed własną publicznością uległ Cracovii 2:3 (2:1). Gospodarze nie zdołali utrzymać prowadzenia, z którym po pierwszej połowie schodzili do szatni.

Kibice zgromadzeni na Stadionie Dolcanu w Ząbkach nie musieli długo czekać na pierwszą bramkę w tym spotkaniu. Już w pierwszej minucie gry na listę strzelców wpisał się gracz gości Bartosz Kapustka. Niecałe 60 sekund później stan rywalizacji wyrównał Damian Świerblewski. A już w 26. minucie gospodarzy na prowadzenie wyprowadził Daniel Gołębiewski. Do przerwy dość niespodziewanie prowadził pierwszoligowiec.

Niecałe 120 sekund po rozpoczęciu drugiej części gry wyrównał Dariusz Zjawiński. Były zawodnik Dolcanu swojego drugiego gola w tym meczu strzelił w 67. minucie gry. 28-latek wyprowadził Cracovię na prowadzenie, którego krakowski klub nie oddał już do ostatniego gwizdka sędziego. Strzelec dwóch bramek w końcówce pojedynku został ukarany czerwoną kartką. Przedwcześnie boisko opuścił również gracz gospodarzy Piotr Petasz.

W kolejnej rundzie Cracovia zmierzy się ze zwycięzcą rywalizacji, w której Wigry Suwałki zagrają GKS-em Katowice. Mecz odbędzie się 23 września.