Premier League: Chelsea wygrała w derbach Londynu

Chelsea Londyn pokonała na wyjeździe Arsenal 1:0 w derbowym spotkaniu 23. kolejki Premier League. „The Blues” pod wodzą Guusa Hiddinka nie przegrali żadnego z siedmiu meczów.

Gospodarze już od 18. minuty spotkania musieli grać w dziesiątkę. Czerwoną kartką ukarany został wtedy Per Mertesacker, który sfaulował wychodzącego na czystą pozycję Diego Costę. Pięć minut później goście wyszli na prowadzenie. Branislav Ivanović dośrodkował piłkę z prawej strony boiska, a z bliskiej odległości Petera Cecha pokonał Costa. Był to jego ósme trafienie w tym sezonie w lidze.

Dzięki wygranej Chelsea awansowała na trzynaste miejsce w tabeli. Ma siedem punktów przewagi nad strefą spadkową. Arsenal jest na trzeciej pozycji w Premier League ze stratą trzech „oczek” do lidera, Leicester City.

Kolejnym rywalem drużyny prowadzonej przez Arsene’a Wengera będzie Burlney FC. Mecz czwartej rundy FA Cup odbędzie się w sobotę. Dzień później Chelsea zmierzy się z Milton Keynes Dons FC.