Premier League: Pewne zwycięstwo Arsenalu. Kolejna wygrana Southampton

Piąta kolejka Premier League okazała się szczęśliwa dla Arsenalu Londyn, który bez większych problemów ograł Aston Villę 3:0. Burnley bezbramkowo zremisowało z Sunderlandem. Hull City podzieliło się punktami z Newcastle, a Southampton ograł Swansea na wyjeździe.

Arsenal Londyn z Wojciechem Szczęsnym w składzie pokonał na wyjeździe Aston Villę 3:0 i tym samym odnotował drugie zwycięstwo w sezonie.

Na zdobycie trzech bramek „Kanonierzy” potrzebowali zaledwie czterech minut. W 32. minucie na prowadzenie wyprowadził ich Mesut Oezil. Chwilę później Niemiec zanotował asystę przy bramce Danny’ego Welbecka. Wynik spotkania ustawił Aly Cissokho, który wpakował futbolówkę do własnej bramki.

W spotkaniu na dole tabeli, Burnley bezbramkowo zremisowało z Sunderlandem. Sytuacji w tym meczu było jak na lekarstwo.

W kolejnym spotkaniu Hull City zremisowało z Newcastle United 2:2. Tuż po przerwie „Tygrysy” na prowadzenie wyprowadził Nikica Jelavić, a dwadzieścia minut później wynik podwyższył Mohamed Diame. Parę chwil później kontaktową bramkę dla „Srok” zdobył Papiss Cisse Ten sam zawodnik tuż przed końcem meczu zapewnił im jeden punkt.

W ostatnim sobotnim meczu rozgrywanym o godzinie 16:00, Southampton pokonał na wyjeździe Swansea City 1:0, po bramce Victora Wanyamy z 80. minuty.