Premier League: Podział punktów w Manchesterze

Manchester United zremisował na własnym stadionie w ramach 37. kolejki Premier League z londyńskim Arsenalem 1:1 (0:0).

Pierwszego gola w tym spotkaniu zdobył w 30. minucie rywalizacji Ander Herrera. Hiszpan wykorzystał fantastyczne dośrodkowanie z bocznego sektora boiska Ashley’a Younga i mierzonym strzałem z woleja umieścił futbolówkę w bramce Davida Ospiny.

Arsenal bardzo długo walczył o bramkę wyrównującą i udało mu się ją zdobyć na osiem minut przed końcem regulaminowego czasu gry. Wówczas na listę strzelców wpisał się Tyler Blackett, który niefortunnie skierował futbolówkę do własnej bramki.

Warto zaznaczyć, iż swój debiut w Premier League zaliczył były bramkarz FC Barcelony Victor Valdes, który w 73. minucie meczu zastąpił kontuzjowanego Davida De Geę.

Dzięki podziałowi punktów Kanonierzy utrzymali dwa „oczka” przewagi nad zespołem prowadzonym przez Louisa van Gaala w walce o trzecie miejsce, które gwarantuje bezpośredni awans do Ligi Mistrzów.