Premier League: Przerwana seria Manchesteru United

West Bromwich Albion pokonało na własnym stadionie Manchester United 1:0 w meczu 29. kolejki ligi angielskiej. Dla „Czerwonych Diabłów” była to pierwsza porażka, po czterech wygranych z rzędu.

Jedynego gola dla gospodarzy strzelił Salomon Rondon w 66. minucie gry. Po dośrodkowaniu Sebastiena Pocognoliego z lewej strony boiska, Wenezuelczyk opanował piłkę w polu karnym rywali i oddał strzał z woleja, który zaskoczył Davida de Geę. Było to jego siódme trafienie w tym sezonie w lidze.

Goście od 26. minuty spotkania musieli grać w dziesiątkę. Za faul na Darrenie Fletcherze swoją drugą żółtą kartkę obejrzał Juan Mata.

Dzięki wygranej drużyna prowadzona przez Tony’ego Pulisa awansowała na jedenaste miejsce w tabeli. Manchester United zajmuje obecnie szóste miejsce w lidze.