Premier League: Szalony mecz w West Midlands, WBA roztrwoniło dwie bramki przewagi

Szalony mecz w West Midlands. Piłkarze Evertonu odrobili dwie bramki straty i ostatecznie pokonali na wyjeździe w ramach 7. kolejki angielskiej ekstraklasy West Bromwich Albion 3:2 (0:1).

Na prowadzenie ekipę z The Hawthorns wyprowadził tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą część rywalizacji Saido Berahino. Młody angielski napastnik bez najmniejszych problemów wykorzystał świetne podanie od Jamesa Morrisona i w sytuacji sam na sam nie dał najmniejszych szans Timowi Howardowi.

Na dwubramkowe prowadzenie gospodarzy poniedziałkowego starcia wyprowadził Craig Dawson, który precyzyjnym strzałem głową, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, pokonał bezradnego w tej sytuacji amerykańskiego golkipera przyjezdnych.

Podopieczni Roberto Martineza odpowiedzieli na drugie trafienie WBA w mgnieniu oka. Niecałą minutę później Romelu Lukaku na bramkę zamienił fantastyczne dośrodkowanie Gerarda Deulofeu. Na tym zespół z niebieskiej części Merseyside jednak nie poprzestał i dalej dążył do strzelania kolejnych goli.

Przełożyło się to na drugiego oraz trzeciego gola. Najpierw do siatki w 75. minucie trafił Arouna Kone, a kilka chwil później po raz drugi w tym spotkaniu cieszył się Romelu Lukaku. Belg tym razem wykorzystał lekkie zawahanie obrońców i z najbliższej odległości pokonał Boaza Myhilla.

Ostatecznie wynik nie uległ już zmianie i z kompletem trzech punktów z West Midlands wyjechała drużyna The Toffees. Liverpoolczycy po siedmiu rozegranych meczach plasują się na piątym miejscu. Natomiast The Baggies zajmują piętnastą lokatę.