Premier League: Tottenham kontynuował dobrą serię

Tottenham Hotspur pokonał na własnym stadionie Aston Villę 3:1 w ostatnim meczu jedenastej kolejki Premier League. Londyńska drużyna nie przegrała ligowego spotkania od 8 sierpnia.

Gospodarze wyszli na prowadzenie w trzeciej minucie gry. Moussa Dembele wbiegł z piłką w pole karne, minął Cierana Clarka i strzelił w krótki róg bramki Brada Guzana. Było to jego drugie trafienie w tym sezonie. Drugiego gola „Koguty” zdobyły chwilę przed przerwą. Po dośrodkowaniu Danny’ego Rose’a piłka spadła pod nogi Dele Alliego, który mocnym uderzeniem zaskoczył bramkarza rywali.

W 79. minucie gry, goście strzelili gola kontaktowego. Jordan Ayew oddał strzał z dystansu, a piłka odbiła się od Jana Vertonghena i wpadła do bramki obok zmylonego Hugo Llorisa. Wynik na 3:1 dla Tottenhamu ustalił w doliczonym czasie gry, Harry Kane.

Dzisiaj działacze Aston Villi poinformowali, że nowym trenerem klubu z Birmingham został Remi Garde. Francuz nie usiadł jednak na ławce trenerskiej „The Villans”. Drużynę prowadził jeszcze tymczasowy menadżer Kevin MacDonald.

Dzięki wygranej, Tottenham awansował na piąte miejsce w tabeli Premier League. Aston Villa ma na swoim koncie cztery punkty i zajmuje ostatnie miejsce w lidze.