Premier League: Udany debiut Guidolina

Swansea City z Łukaszem Fabiańskim w składzie pokonało na wyjeździe Everton 2:1 w meczu 23. kolejki Premier League. Po raz pierwszy zespół „Łabędzi” prowadził włoski menadżer, Francesco Guidolin.

Pierwszego gola zdobyli goście. W 17. minucie gry Tim Howard sfaulował w polu karnym Andre Ayew, a jedenastkę pewnie wykonał Gylfi Sigurdsson. Była to jego piąta bramka w tym sezonie. Gospodarze doprowadzili do wyrównania siedem minut później, po samobójczym trafieniu Jacka Corka. 26-latek skierował piłkę do własnej bramki, blokując strzał Garretha Barry’ego. Wynik na 2:1 ustalił Ayew w 34. minucie spotkania. Asystę przy jego golu zaliczył Neil Taylor.

Dzięki wygranej Swansea awansowało na piętnastą pozycję w tabeli. Ma cztery punkty przewagi nad strefą spadkową. Everton jest na dwunastym miejscu w lidze.

Dzisiaj w Premier League odbędzie się jeszcze jeden mecz. Arsenal w derbach Londynu podejmie Chelsea. Spotkanie rozpocznie się o godz. 17.