Premier League: Zwycięstwa Chelsea, Man City i Manchesteru United (akt)

Chelsea Londyn pokonała West Ham United 2:0 (1:0) w pierwszym piątkowym spotkaniu 18. kolejki angielskiej Premier League. Gole dla zespołu prowadzonego przez Jose Mourinho strzelili – będący w ostatnich tygodniach w fenomenalnej formie – John Terry i Diego Costa. The Blues aktualnie znajdują się sześć punktów przed goniącym ich Manchesterem City.

Chelsea wygrała dziewiąty mecz przed własną publicznością, zdobywając maksymalną liczbę punktów. Dla Młotów ta porażka oznacza przerwanie passy pięciu wygranych meczów.

W innym spotkaniu Liverpool pokonał Burnley 1:0 (0:0). Decydującego gola w 62. minucie zdobył Raheem Sterling. Podopieczni Brendana Rodgersa przerwali tym samym serię trzech kolejnych meczów bez porażki.

Manchester City wygrał w Boxing Day z West Bromwich Albion 3:1 (3:0). To siódmy ligowy triumf z rzędu zawodników z Etihad Stadium, którzy tracą do The Blues trzy oczka.

Piąte z rzędu zwycięstwo przed własną publicznością odnieśli piłkarze Manchesteru United. Czerwone Diabły pokonały 3:1 na Old Trafford Newcastle United. Gole dla Czerwonych Diabłów zdobyli: Wayne Rooney (dwa) i Robin van Persie, natomiast jedynego gola dla Srok zdobył Papiss Demba Cisse, który wykorzystał rzut karny.

Southampton pewnie pokonał na wyjeździe Crystal Palace 3:1 (1:0) i awansował na czwartą lokatę w tabeli. Bramki dla Świętych zdobyli Mane, Alderweireld i Bertrand. Gospodarzy stać było tylko na jedno trafienie, autorstwa Scotta Danna w 86. minucie.

Trzecie z rzędu zwycięstwo odnieśli w piątek piłkarze Tottenhamu Hotspur. Tym razem Koguty wywiozły komplet punktów z King Power Stadium, gdzie pokonali 2:1 miejscowe Leicester City.