Premier League: „Święci” wygrali na King Power Stadium

Leicester City przegrało u siebie z Southampton FC 1:2 (1:1) w sobotnim meczu 22. kolejki Premier League. W zespole „Świętych” całe spotkanie rozegrał Jan Bednarek.

Pierwszego gola na King Power Stadium strzelił w 14. minucie Dennis Praet. Belg uderzył z pola karnego przy słupku. Asystę zaliczył Jamie Vardy.

Goście wyrównali pięć minut później. Stuart Armstrong oddał strzał z pola karnego, a piłka po rykoszecie zmyliła golkipera „Lisów”.

Bramkę dającą „Świętym” zwycięstwo zdobył w 82. minucie Danny Ings, a przy jego trafieniu asystował Che Adams.

W barwach gości całe spotkanie rozegrał Jan Bednarek. Dla reprezentanta Polski był to 22. występ w tym sezonie.

W tabeli Premier League Leicester City jest wiceliderem z dorobkiem 45 punktów. Natomiast Southampton zajmuje 12. pozycję, mając na koncie 28 punktów.