Premier League: Wygrane drużyn Boruca i Bednarka, porażka zespołu Fabiańskiego

sports news

Huddersfield Town przegrało u siebie z AFC Bournemouth 0:2, a Southampton FC wygrał na własnym boisku z Tottenhamem Hotspur 2:1 w meczach 30. kolejki Premier League. Po 90 minutach w tych spotkaniach rozegrali Artur Boruc i Jan Bednarek. W innym meczu West Ham United z Łukaszem Fabiańskim w bramce przegrał na wyjeździe z Cardiff City 0:2.

Bournemouth wygrywając z Huddersfield przerwało serię pięciu kolejnych meczów bez wygranej. Komplet punktów zespołowi „Wisienek” zapewnili Callum Wilson i Ryan Fraser. Obaj strzelili po golu i zaliczyli po jednej asyście.

Przez całe spotkanie w bramce gości skutecznie interweniował Artur Boruc, dla którego był to ósmy występ w tym sezonie. Po raz pierwszy od pięciu kolejek Polak zachował czyste konto.

W tabeli Bournemouth jest dwunaste z dorobkiem 37 punktów. Ekipa Huddersfield zamyka stawkę, ma na koncie 14 punktów.

Sporo emocji było St. Mary’s Stadium, gdzie do przerwy Tottenham Hotspur prowadził z Southampton 1:0 po golu Harry’ego Kane’a. W drugiej połowie „Święci” w ciągu pięciu minut odwrócili jednak losy rywalizacji. Wyrównał Yann Valery, a prowadzenie gospodarzom zapewnił uderzeniem z rzutu wolnego James Ward-Prowse. 24-letni pomocnik wpisał się na listę strzleców w trzecim meczu z rzędu.

W zespole Southampton 90 minut rozegrał Jan Bednarek. Dla reprezentanta Polski był to siedemnasty mecz w tym sezonie.

„Święci” po wygranej awansowali na szesnastą pozycję, mają na koncie 30 punktów. „Koguty” natomiast są na trzecim miejscu z dorobkiem 61 punktów.

Całe spotkanie w barwach West Ham United rozegrał Łukasz Fabiański. „Młoty” przegrały na wyjeździe z Cardiff City 0:2 i w tabeli są na dziewiątej lokacie, mając na koncie 39 punktów.

Walijski klub walczy o utrzymanie, jest osiemnasty z dorobkiem 28 punktów.

Dla Fabiańskiego był to 30. wytęp w bieżącym sezonie.

* * * * * *
Wyniki sobotnich meczów 30. kolejki Premier League (godz. 16:00)

Cardiff City – West Ham United 2:0 (1:0)
Bramki: Hoilett 4, Camarasa 52.

Huddersfield Town – AFC Bournemouth 0:2 (0:1)
Bramki: Wilson 20, Fraser 67.

Leicester City – Fulham City 3:1 (1:0)
Bramki: Tielemans 21, Vardy 78, 86 – Ayite 51.

Newcastle United – Everton FC 3:2 (0:2)
Bramki: Rondon 65, Perez 81, 84 – Calvert-Lewin 18, Richarlison 32.
Karny nietrafiony: Ritchie (Newcastle) w 30′.

Southampton FC – Tottenham Hotspur 2:1 (0:1)
Bramka: Valery 76, Ward-Prowse 81, Kane 26.

Serwis Sports-News dostarcza Sportowa Agencja Informacyjna ASInfo.

UWAGA! PZBUK zmienia bonus startowy dla nowych graczy. Od teraz możecie skorzystać z promocji "Zamień 200 zł na 500 zł!"

Jest to najwyższy asymetryczny bonus od depozytu w Polsce! Każdy klient po wpłacie 200 zł otrzyma w sumie 500 zł na grę w zakładach sportowych.

Bonus przyznawany jest w zależności od wysokości dokonanego depozytu, według założenia, że wartość bonusu stanowi 150% wpłaconego depozytu powyżej kwoty 100 zł . Maksymalna wartość depozytu uprawniająca do uzyskania bonusu wynosi 200 zł.

Co trzeba zrobić, żeby skorzystać z promocji?

Przede wszystkim zarejestruj się w PZBUK klikając TUTAJ. Następnie musisz zweryfikować swój numer telefonu i dokonać depozytu w wysokości minimum 100 zł oraz aktywować bonus podczas depozytu.

Nie czekaj, tylko skorzystaj z promocji! Kliknij TUTAJ, aby założyć konto w PZBUK.