Premjer Liga: FK Krasnodar bez Polaków wygrywa z FK Rostów

FK Krasnodar wygrał przed własną publicznością 2:1 z FK Rostów w spotkaniu 29. kolejki rosyjskiej Premjer Ligi. W kadrze gospodarzy zabrakło dwóch Polaków – Macieja Rybusa i Marcina Komorowskiego.

Strzelanie w tym meczu rozpoczął już w 9. minucie Szyrokow. Do przerwy było już 2:0 dla Krasnodaru po trafieniu Wandersona.

Goście wyszli na drugą połowę niezwykle zmotywowani, ale najczęściej kończyło się to z ich strony nierozważnymi faulami – w samej drugiej części gry sędzia pokazał im cztery żółte kartki. Stać ich było na zdobycie tylko jednego gola, którego autorem został Djakov.

Dzięki triumfowi Krasnodar wrócił na pozycję wicelidera tabeli, przeganiając CSKA Moskwa. FK Rostów znajduje się w strefie spadkowej i do bezpiecznej lokaty brakuje mu dwóch oczek.