Premjer Liga: Urał ogrywa Dynamo Moskwa

Urał Jekaterynburg wygrał przed własną publicznością 2:1 z Dynamem Moskwa w spotkaniu 28. kolejki rosyjskiej Premjer Ligi.

Faworytem poniedziałkowego starcia byli zdecydowanie zajmujący czwartą lokatę w tabeli goście. W 34. minucie wydawało się, że wszystko idzie zgodnie z planem i do siatki Urału trafił Zobnin.

Tuż przed przerwą do wyrównania doprowadził Acevedo i mecz zaczął się od nowa. Gospodarze przejęli inicjatywę i zaczęli odważniej atakować, co przyniosło skutek na cztery minuty przed końcem regulaminowego czasu gry: gola na wagę zwycięstwa strzelił dla Urału Smołow.

Dzięki zwycięstwu ekipa z Jekaterynburga postawiła ważny krok w kierunku utrzymania – awansowała na trzynaste miejsce w tabeli i do bezpiecznej pozycji brakuje jej tylko punktu. Dynamo nadal jest tuż za podium.