Prezes Stoke City: Chcieliśmy pozyskać Saido Berahino

Prezes Stoke City, Peter Coates ujawnił tuż po zamknięciu okienka transferowego, iż do ostatniej chwili ekipa The Potters starała się zakontraktować 22-letniego angielskiego napastnika West Bromwich Albion, Saido Berahino.

Oprócz drużyny ze Stoke-on-Trent chęć pozyskania niezwykle utalentowanego snajpera wyrażali również trenerzy takich klubów jak Newcastle United, Everton FC, czy też Tottenham Hotspur.

– Byliśmy zainteresowani Saido Berahino, ale niestety nie był on dostępny – powiedział Peter Coates, cytowany przez „Sky Sports”. – Wysłaliśmy nawet do West Bromwich oficjalne zapytanie w sprawie ewentualnego transferu – kontynuował.

– Odrzucili oni jednak w ostatecznym rozrachunku naszą propozycję i musimy się z tym pogodzić. W tym wszystkim najbardziej cieszy mnie to, iż bardzo szybko otrzymaliśmy odpowiedź – zaznaczył 77-latek.

Stoke City po dwudziestu trzech spotkaniach ligowych plasuje się w tabeli Barclays Premier League na dziewiątym miejscu. Jak do tej pory podopieczni Marka Hughesa zgromadzili na swoim koncie trzydzieści trzy punkty.

Reklama

Statystyki Ekstraklasy

Statystyki ekstraklasy