Priemjer Liga: Zenit wygrał w Jakaterynburgu

Zenit Sankt Petersburg pokonał na wyjeździe Urał Jakaterynburg 4:1 w meczu drugiej kolejki ligi rosyjskiej. To drugie zwycięstwo piłkarzy Andre Villasa-Boasa w tym sezonie w Priemjer Lidze. W zeszłym tygodniu drużyna ze Stadionu Pietrowskiego wygrała 2:1 z Dynamem Moskwa.

Pierwszego gola dla gości strzelił Artem Dziuba w 20. minucie gry. Pięć minut po przerwie Hulk wykorzystał rzut karny i było 2:0. Gospodarze zdołali zdobyć bramkę kontaktową w 67. minucie spotkania po trafieniu Aleksandra Erochina, ale później zawodnicy Villasa-Boasa strzelili jeszcze dwa gole. Najpierw na listę strzelców w 70. minucie meczu wpisał się Hulk, a w doliczonym czasie gry, bramkarza rywali pokonał Danny.

Kolejnym rywalem Zenitu będzie Terek Grozny, którego barw bronią Marcin Komorowski i Maciej Rybus. Mecz odbędzie się 1 sierpnia. Urał w następnej kolejce zagra na wyjeździe z Mordowiją Sarańsk.

Zenit jest mistrzem Rosji. Sezon 2014/15 zakończył z przewagą siedmiu punktów nad CSKA Moskwa i Krasnodarem. Drużyna z Sankt Petersburga będzie występowała w fazie grupowej Ligi Mistrzów. W lipcu zespół zdobył Superpuchar kraju, pokonując Lokomotiw Moskwa po serii rzutów karnych.