Primera Division: Atletico rozbite na Mestalla!

Valencia CF pokonała przed własną publicznością Atletico Madryt 3:1 (3:1) w pierwszym sobotnim spotkaniu siódmej kolejki hiszpańskiej Primera Division.

Na Mestalla gospodarze już po niespełna kwadransie prowadzili 3:0! Najpierw niefortunnie piłkę do własnej bramki skierował Brazylijczyk Miranda, minutę później prowadzenie podwyższył Portugalczyk Andre Gomes, a po kolejnych sześciu minutach bramkarza gości zaskoczył Argentyńczyk Otamendi.

Podopieczni Diego Simeone odpowiedzieli jedynie trafieniem Mario Mandzukica, choć przed przerwą mogli jeszcze zdobyć kontaktowego gola, jednak rzutu karnego nie wykorzystał Brazylijczyk Guilherme Siqueira.

Dzięki tej wygranej niepokonani dotąd „Nietoperze” objęli prowadzenie w tabeli, natomiast „Rojiblancos”, którzy doznali pierwszej porażki, są na trzeciej pozycji.