Primera Division: Kapitalny mecz Barcelony, pogrom na Camp Nou

FC Barcelona wygrała przed własną publicznością aż 6:0 z Getafe w spotkaniu 34. kolejki hiszpańskiej Primera Division. Gospodarze jeszcze przed przerwą strzelili rywalom pięć goli.

Już po dziewięciu minutach od pierwszego gwizdka sędziego faulowany w polu karnym Getafe był Luis Suarez. Arbiter wskazał na wapno, a jedenastkę na gola zamienił strzałem w stylu Antonina Panenki Leo Messi.

Między 25., a 30. minutą meczu Blaugrana trafiła do siatki gości trzykrotnie i było pewne, że komplet punktów zostanie w Katalonii. Najpierw prosto z powietrza po podaniu Messiego gola zdobył Suarez, potem pięknym dryblingiem popisał się Neymar, a na 4:0 wynik spotkania podwyższył technicznym strzałem zza pola karnego Xavi. Suarez pozazdrościł Hiszpanowi tej bramki, bo pięć minut później go skopiował i na przerwę Barcelona schodziła z pewnym, pięciobramkowym prowadzeniem.

Zaraz po zmianie stron gospodarze zaskoczyli Getafe kolejny raz, a kapitalnym strzałem w samo okienko bramki strzeżonej przez Guaitę popisał się Leo Messi, dla którego był to 38. gol w tym sezonie La Liga.

Dzięki zwycięstwu Barcelona pewna jest obrony fotela lidera tabeli i nad grającym w środę z Almerią Realem ma już pięć oczek przewagi. Getafe jest trzynaste.