Primera Division: Neymar i Messi pogrążyli Espanyol

Espanyol Barcelona przegrał u siebie z FC Barceloną 0:2 (0:2) w pierwszym sobotnim spotkaniu 33. kolejki hiszpańskiej Primera Division.

„Duma Katalonii” kolejne ligowe zwycięstwo, które umocniło ją na pozycji lidera tabeli, zapewniła sobie jeszcze w pierwszej połowie.

Najpierw po kapitalnym długim zagraniu Lionela Messiego Jordi Alba idealnie wystawił piłkę do Neymara, który płaskim strzałem uzyskał prowadzenie. Osiem minut później sam Argentyńczyk wykończył skutecznie akcję po tym jak otrzymał dokładne podanie od Luisa Suareza.

Dziesięć minut po przerwie za niesportowe zachowanie czerwoną kartką został Jordi Alba, ale gospodarze nie potrafili wykorzystać tej przewagi. „Papużki” doznały w ten sposób trzynastej w sezonie porażki i pozostały na dziesiątej pozycji w tabeli.