Primera Division: Pewna wygrana Villarreal

Villarreal CF wygrał przed własną publicznością ze Sportingiem Gijon 2:0 (1:0) w niedzielnym spotkaniu 19. kolejki hiszpańskiej Primera Division.

Kibice zgromadzeni na El Madrigal na pierwsze trafienie w tym meczu czekali do 26. minuty. Na listę strzelców wpisał się wówczas Cedric Bakambu, który wykorzystał podanie Roberto Soldado i z najbliższej odległości wbił piłkę do pustej bramki.

Chwilę po przerwie reprezentant Demokratycznej Republiki Konga podwoił swój dorobek strzelecki i pokonał bramkarza gości technicznym strzałem z ostrego kąta.

Villarreal wygrał swój szósty mecz z rzędu i umocnił się na czwartej pozycji w tabeli Primera Division. Podopieczni Marcelino mają na swoim koncie 39 punktów, z kolei Sporting zdobył do tej pory 15 „oczek” i znajduje się na 18. miejscu.