Primera Division: Podział punktów na przedmieściach Madrytu

Getafe CF zremisował u siebie z Valencia CF 2:2 (0:0) w trzecim sobotnim spotkaniu 35. kolejki hiszpańskiej Primera Division.

Na Coliseum Alfonso Perez kibice wszystkie bramki zobaczyli dopiero w drugiej połowie. Trzy minuty po zmianie stron prowadzenie gościom dał kapitalnym uderzeniem z rzutu wolnego Dani Parejo, ale miejscowi szybko z nawiązką odrobili straty.

Najpierw wyrównał po ogromnym zamieszaniu w polu karnym Alvaro Medran, a niespełna dziesięć minut później po raz drugi Diego Alvesa zaskoczył Serb Stefan Scepovic.

Punkt „Nietoperzom”, po świetnej indywidualnej akcji i zagraniu Alvaro Negredo, uratował strzałem z kilku metrów Paco Alcacer. Dzięki niemu ekipa z portowego miasta umocniła się na ósmym miejscu w tabeli.

„Azulones” natomiast po ósmym remisie w bieżących rozgrywkach pozostali na przedostatniej pozycji w klasyfikacji i ograniczyli swoje szanse na utrzymanie.