Primera Division: Porażka Atletico w Maladze

Malaga CF pokonała przed własną publicznością Atletico Madryt 1:0 (0:0) w ostatnim niedzielnym spotkaniu szesnastej kolejki hiszpańskiej Primera Division.

Na Estadio La Rosaleda „Rojiblancos” zmarnowali swoją szansę na objęcie prowadzenia w tabeli. Najwięcej pretensji trener Diego Simeone może mieć do kapitana zespołu.

Jedenaście minut po przerwie Gabi za głupie zagranie ręką ujrzał bowiem drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę, po której przyjezdni musieli radzić już sobie w osłabieniu. Mimo to Fernando Torres po kapitalnej indywidualnej akcji mógł zdobyć gola dla gości ale znakomicie interweniował Kameruńczyk Idriss Carlos Kameni.

Cztery minuty przed końcem zwycięskiego gola dla miejscowych zdobył z pomocą niefortunnie blokującego Diego Godina Brazylijczyk Charles.

Dzięki temu ekipa z Andaluzji mogła cieszyć się z drugiej z rzędu i czwartej w sezonie wygranej, dzięki której awansowała na trzynaste miejsce w tabeli. „Rojiblancos” doznali natomiast dopiero trzeciej porażki w bieżących rozgrywkach i nadal są tylko wiceliderami.